Zpět na seznam seminářů

Role vysokoškolské ombudsmanky/ombudsmana

( přihlášených 17 / 30 )

Datum konání: 09. listopad 2022 od 14:00
Místo konání: online v MS Teams


Anotace: Kdo je to vlastně ombudsman/ka a jaká je její úloha ve vysokém školství? Kam až sahají její kompetence a jak se liší náplň a způsob práce od jiných poradenských pracovníků na vysokých školách? Je více úředník nebo psycholog? Jaké jsou hlavní nástroje řešení ombudsmana/ky a jak s nimi nakládá, aby nezabředl/a do bezmoci a „formální bezzubosti“? A jak je to s týmovostí? Může být ombudsman/ka skutečně „pro všechny“? Kdy a jak se na ni můžete obrátit?

Na tyto otázky se vám pokusí v rámci přednášky odpovědět Mgr. Pavlína Junová, ombudsmanka FAMU. Součástí přednášky bude i prostor pro diskuzi.

O lektorce: Pavlína Junová vystudovala jednooborovou Psychologii na Filozofické fakultě a Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Absolvovala prezenční část psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii.

V rámci své desetileté praxe se věnuje především psychoterapii a psychologickému poradenství. Od srpna 2022 zastává funkci ombudsmanky FAMU. I nadále zůstává věrná své primární profesi a pracuje jako psychoterapeutka. Dále působí jako supervizorka pro tým pracovníků v sociálních službách.  Jako dobrovolnice Bílého kruhu bezpečí pracuje s obětmi trestných činů. Má zkušenosti s tzv. zvlášť zranitelnými obětmi.

Záznam webináře: zde

Webinář se koná v rámci projektu: Sociální bezpečí na českých vysokých školách v kontextu akademické etiky